У гэтага свята няма канкрэтнай даты - яго адзначаюць штогод кожную чацвёртую нядзелю сакавіка.
Так, па добрай традыцыі, напярэдадні свята 22 сакавіка 2019 года ў актавай зале камунальнага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Брэствадаканал" адбыўся ўрачысты сход. У пачатку мерапрыемства ўсіх прысутных павіншаваў дырэктар прадпрыемства Андрэй Уладзіміравіч Пролиско, далей, за высокія паказчыкі ў працы, за добрасумленную і бездакорны працу, за актыўны ўдзел у грамадскім жыцці калектыву і ў гонар Дня работнікаў жыллёва-камунальнай гаспадаркі былі ўзнагароджаны Ганаровай граматай прадпрыемствы з выплатай матэрыяльнай дапамогі ў памеры 1 бюджэту пражытковага мінімуму, а таксама занесены на Дошку Пашаны лепшыя працаўнікі прадпрыемства.
На Дошку Пашаны былі занесены:
Бадзей Людміла Анатольеўна - вядучы інжынер па метралогіі аддзела галоўнага энергетыка;
Барма Андрэй Валер'евіч - інжынер-праграміст аддзела аўтаматызаванай сістэмы кіравання вытворчасцю;
Гащук Аляксандр Васільевіч - слесар-рамонтнік ачышчальных збудаванняў;
Дзямчук Уладзімір Сяргеевіч - электрагазазваршчык ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;
Іванова Людміла Васільеўна - інжынер па падрыхтоўцы кадраў аддзела кадраў;
Казлоўскі Андрэй Мікалаевіч - інжынер па тэхнічным наглядзе аддзела капітальнага будаўніцтва і рамонту;
Кучук Вольга Іванаўна - прыбіральнік вытворчых памяшканняў ачышчальных збудаванняў;
Крот Ігар Васільевіч - слесар аварыйна-аднаўленчых работ ўчастка па абслугоўванню павышальных станцый;
Крупко Алена Васільеўна - вядучы спецыяліст па камунальных разліках абаненцкага аддзела;
Курілюк Сяргей Уладзіміравіч - вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;
Лявер Віталь Сяргеевіч - юрысконсульт юрыдычнага аддзела;
Мегель Аляксандр Сяргеевіч - слесар па кантрольна-вымяральным прыборам і аўтаматыцы ўчастка вадамернага майстэрня;
Мегель Ала Іванаўна - аператар на фільтрах ўчастка водазабор «Граеўскі»;
Мікулік Сяргей Мікалаевіч - начальнік участка сетак каналізацыі;
Міцковіч Алена Анатольеўна - вядучы інжынер аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння;
Панкратаў Сяргей Мікалаевіч - вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;
Сідорок Алена Уладзіміраўна - інжынер абаненцкай аддзела;
Шаўчук Вераніка Васільеўна - бухгалтар бухгалтэрыі;
Шукайла Віталь Васільевіч - слесар-рамонтнік ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;
Янчук Сяргей Віктаравіч - інжынер-электронік цэха сродкаў вымярэнняў і аўтаматызацыі.
Ганаровую грамату атрымалі:
Бірукова Ірына Васільеўна - аператар на фільтрах ўчастка водазабор «Мухавецкі»;
Бандарэнка Сняжана Васільеўна - дыспетчар аварыйна-дыспетчарскай службы;
Ваврінюк Ганна Пятроўна - тэхнік абаненцкай аддзела;
Ваврінюк Ніна Анатольеўна - інжынер абаненцкай аддзела;
Валасюк Мікалай Мікалаевіч - дарожны працоўны ўчастка па добраўпарадкаванні рамонтна-будаўнічага цэха;
Гавінчук Алена Васільеўна - прыбіральнік вытворчых памяшканняў ачышчальных збудаванняў;
Глущук Віктар Мікалаевіч - начальнік участка па рамонце сетак каналізацыі;
Глущук Дзмітрый Мікалаевіч - інжынер аддзела капітальнага будаўніцтва і рамонту;
Гадун Іна Мікалаеўна - загадчык гаспадаркай;
Грыневіч Уладзімір Ільіч - мантажнік вонкавых трубаправодаў ўчастка па рамонце сетак вадаправода;
Тлушчаў Аляксей Пятровіч - слесар аварыйна-аднаўленчых работ ўчастка сетак каналізацыі;
Зданевіч Вольга Фёдараўна - рабочы па мыцці і рамонце спецадзення ачышчальных збудаванняў;
Зыщук Вольга Іванаўна - прыбіральнік службовых памяшканняў дапаможнага гаспадаркі;
Ильяшук Святлана Пятроўна - намеснік начальніка вытворча-тэхнічнага аддзела;
Козачук Аляксандр Аляксандрава - машыніст экскаватара аўтатранспартнага цэха;
Калеснік Уладзімір Іванавіч-слесар-рамонтнік ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;
Калеснікаў Сяргей Іванавіч - слесар аварыйна-аднаўленчых работ ўчастка сетак вадаправода;
Кужко Мікалай Анатольевіч - кіроўца аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;
Кульбеда Аляксандр Міхайлавіч - інжынер-праграміст аддзела аўтаматызаванай сістэмы кіравання вытворчасцю;
Кучаравенка Людміла Анатольеўна - бухгалтар сталовай;
Ма-Фын-Цян Віктар Віктаравіч - слесар-рамонтнік ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;
Мегель Сяргей Іванавіч - вядучы інжынер вытворча-тэхнічнага аддзела;
Міхей Жанна Паўлаўна - бухгалтар бухгалтэрыі;
Оліферчік Аркадзь Мікалаевіч - слесар-сантэхнік ўчастка вадамернага майстэрня;
Савіна Вікторыя Сцяпанаўна - старшыня першаснай прафсаюзнай арганізацыі;
Селівонюк Яна Аляксандраўна - кантралёр вадаправоднага гаспадаркі абаненцкай аддзела;
Сідарэнка Таццяна Міхайлаўна - спецыяліст па камунальных разліках абаненцкай аддзела;
Цямчык Аляксандр Анатольевіч - кіроўца аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;
Ўланава Жанна Аляксандраўна - інжынер-праекціроўшчык аддзела па праектаванню аб'ектаў Вік;
Флорьяновіч Ала Іванаўна - аператар на фільтрах ўчастка водазабор "Заходні";
Юшковец Аксана Васільеўна - вядучы спецыяліст па міжнародных інвестыцыях;
Янкевіч Аляксей Юр'евіч - слесар-рамонтнік рамонтна-механічнага цэха;
Яхімовіч Алеся Аляксандраўна - аператар электронна-вылічальных машын абаненцкай аддзела.
Пасля ўзнагароджання работнікамі дзяржаўнага прадпрыемства «Брестводоканал» быў арганізаваны ўрачыстае канцэрт, гучалі музычныя віншаванні.
У 15.00 у ДУК «Брэсцкі абласны грамадска-культурны цэнтр" адбылося ўрачыстае мерапрыемства, дзе прысутнічалі прадстаўнікі ўсіх арганізацый жыллёва-камунальнай гаспадаркі, якія ўваходзяць з склад КУМПП «Брэсцкая гарадская ЖКГ». На гэтым мерапрыемстве работнікі дзяржаўнага прадпрыемства былі ўзнагароджаны граматамі вышэйстаячых арганізацый.
Ганаровай граматай Міністэрства ЖКГ была ўзнагароджана Дацкевіч Іна Вячаславаўна - начальнік вытворча-тэхнічнага аддзела.
Ганаровай граматай «Брэсцкага абласнога ўпраўлення ЖКГ» узнагароджаны Грыцук Аляксандр Петрович- начальнік участка па абслугоўванню повысительных станцый.
Ганаровай граматай «Брэсцкага гарадскога выканаўчага камітэта» была ўзнагароджана Божук Ірына Анатольеўна - начальнік участка водазабораў «Паўночны» і «Аэрапорт».
Падзячным лістом «Брэсцкага гарадскога выканаўчага камітэта» ўзнагароджана Зубрыцкая Алена Михайловна- вядучы інжынер аддзела капітальнага будаўніцтва і рамонту.
Ганаровымі граматамі Адміністрацыі Ленінскага раёна ўзнагароджаны Буц Юрый Яраслававіч - начальнік аддзела аўтаматызаванай сістэмы кіравання вытворчасцю і Баран Валерый Пятровіч - слесар-рамонтнік ўчастка водазабораў «Паўночны» і «Аэрапорт».
Удзячнасцю Адміністрацыі Ленінскага раёна узнагароджаны Нікалаюк Іван Іванавіч - інжынер па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні.
Ганаровай граматай КУМПП «Брэсцкая гарадская ЖКГ» былі ўзнагароджаны:
Кушнір Сяргей Іванавіч - слесар АВР ўчастка сетак вадаправода
Мельнічук Эдуард Вячаслававіч - столяр ўчастка агульнабудаўнічых работ
Павлішка Уладзімір Яўгенавіч - кіроўца аўтамабіля АТЦ
Базыльчык Людміла Аляксееўна - спецыяліст па кадрах аддзела кадраў
Заболотнева Алена Аляксандраўна - бухгалтар
Лаба Генадзь Багдановіч - слесар АВР сетак каналізацыі.
Вечарам для работнікаў дзяржаўнага прадпрыемства «Брестводоканал» прафсаюзным камітэтам быў арганізаваны і праведзены вечар адпачынку. У ім прынялі ўдзел 110 чалавек.